Włosy syntetyczne cieszą się w ostatnim czasie bardzo dużą popularnością. Dzięki nim można szybko zmienić swoją fryzurę, podkreślić look i zagęścić pasma naturalne.
  • Czesanie włosów syntetycznych powinno zaczynać się od końcówek, a następnie przechodzić do wyższych partii włosów, zawsze delikatnie i bez szarpania. Szczotka z naturalnym włosem jest najbezpieczniejsza dla tego typu kosmyków,
  • Mycie syntetycznych włosów nie powinno odbywać się częściej niż dwa razy w tygodniu przy użyciu delikatnego środka nawilżającego i unikaniu produktów zawierających SLS czy SLES,
  • Suszenie takich pasem można przeprowadzić za pomocą suszarki ustawionej na chłodny strumień powietrza i po wcześniejszym zabezpieczeniu ich sprayem termoochronnym,
  • Dowiedz się co zrobić aby włosy syntetyczne się nie plątały!

Włosy syntetyczne doskonale sprawdzają się zarówno na szczególne okazje, jak i na co dzień. Jednak, aby przez jak najdłuższy czas prezentowały się efektownie i estetycznie, muszą być odpowiednio zadbane. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak pielęgnować włosy syntetyczne, zapoznaj się z dalszą częścią artykułu. Zapraszamy!

Spis treści: 

Włosy syntetyczne - jak o nie dbać podczas czesania?

O włosy syntetyczne, tak samo, jak o pasma naturalne, należy odpowiednio dbać. Przede wszystkim trzeba pamiętać o ich czesaniu. Czynność ta pozwala wygładzić sztuczne kosmyki, a także usunąć z nich zanieczyszczenia, takie jak np. kurz. Jednak, aby podczas czesania nie uszkodzić struktury włosów syntetycznych, trzeba pamiętać o prawidłowej technice. Czesanie sztucznych pasm należy zaczynać od dołu (od końcówek), a dopiero w kolejnym etapie przejść do wyższych partii włosów. Syntetyczne kosmyki trzeba rozczesywać starannie i delikatnie. Pod żadnym pozorem nie wolno ich szarpać. Warto również pamiętać, aby do czesania używać dobrej szczotki. Warto zainwestować w tę z włosiem naturalnym.

Jak dbać o sztuczne włosy podczas mycia?

Jak dbać o włosy syntetyczne? Aby włosy syntetyczne służyły jak najdłużej, trzeba je myć odpowiednią techniką. Przede wszystkim nie należy podejmować się tej czynności częściej niż 2 razy w ciągu tygodnia. Do ich mycia najlepiej używać bardzo delikatne kosmetyki o działaniu nawilżającym. Nie zaleca się stosowania szamponów i odżywek zawierających SLS i SLES, gdyż mogą one uszkodzić strukturę syntetycznych pasm. Ponadto nie należy myć sztucznych włosów w zbyt gorącej czy nadmiernie zimnej wodzie. Najlepiej płukać je w wodzie ciepłej lub letniej. Bardzo duże znaczenie ma również sposób, w jaki wycieramy umyte pasma. Pod żadnym pozorem nie należy ich intensywnie trzeć ręcznikiem.

Jak pielęgnować sztuczne włosy? Odżywianie i nawilżanie

Czesanie włosów syntetycznych

Aby sztuczne włosy pozostały w dobrym stanie przez jak najdłuższy czas, warto je nawilżać. W tym celu najlepiej używać kosmetyki zawierające humektanty cechujące się silnym działaniem nawilżającym oraz wzmacniające proteiny. Dużo osób poleca również odżywki i maski z emolientami, stanowiącymi skuteczną ochronę przed uszkodzeniami. Warto pamiętać, że w sprzedaży można znaleźć nawet specjalne kosmetyki do włosów syntetycznych, które pozwalają odpowiednio zadbać o pasma.

Czy sztuczne włosy można suszyć suszarką?

Już wiesz, jak pielęgnować włosy syntetyczne. Jednak zapewne zastanawiasz się jeszcze, czy sztuczne pasma można suszyć. Odpowiedź jest twierdząca, lecz podczas tej czynności trzeba zachować ostrożność. Niestaranne suszenie może doprowadzić do zniszczenia sztucznych włosów. Przede wszystkim kosmyki syntetyczne źle znoszą bardzo wysokie powietrze, dlatego należy stosować wyłącznie chłodny strumień. Ponadto przed suszeniem warto zabezpieczyć pasma przy pomocy sprayu termoochronnego, który zapobiega nadmiernemu przesuszeniu włosów.

Artykuły, które mogą Cię zainteresować: