Sztuczne rzęsy cieszą się bardzo dużą popularnością. Doskonale sprawdzają się one nie tylko na wyjątkowe okazje, ale również na co dzień. Pięknie podkreślają oczy i dodają wdzięku. Uwielbiane są przez Panie, które nie mają czasu na wykonywanie codziennego makijażu oczu. Dzięki nim można cieszyć się efektownym wachlarzem rzęs bez nakładania maskary. Pojawia się jednak pytanie, jak dbać o sztuczne rzęsy, aby prezentowały się estetycznie jak najdłużej? Odpowiedź znajduje się w dalszej części artykułu.

Sztuczne rzęsy - jak o nie dbać?

Chyba każda kobieta marzy o gęstych i długich rzęsach. Niestety nie wszystkie są obdarowane nimi przez naturę. Na szczęście w sprzedaży dostępne są wysokiej jakości sztuczne rzęsy, które umożliwiają efektowne podkreślenie spojrzenia. Jeśli chcesz, aby utrzymywały się one jak najdłużej, musisz zadbać o ich prawidłową pielęgnację. Przede wszystkim po ich przyklejeniu powinnaś unikać pocierania i dotykania oczu, aby nie narazić rzęs na przedwczesne wypadanie. Bardzo ważne jest również ograniczenie kontaktu z wodą. Po naklejeniu wachlarza zrezygnuj z nurkowania, a w czasie kąpieli i prysznica uważaj, aby nie zalać oczu wodą. Istotne jest także zrezygnowanie z używania zalotki, gdyż może ona uszkodzić rzęsy i doprowadzić do ich szybszego wypadnięcia.

Jak dbać o rzęsy sztuczne, aby utrzymywały się jak najdłużej?

Jeśli chcesz, aby sztuczne rzęsy trzymały się, jak najdłużej, wybierz produkty wysokiej jakości. Bardzo polecane są rzęsy jedwabne, które cechują się świetną estetyką i ponadprzeciętną trwałością.

Gdy już wybrałaś odpowiednie sztuczne rzęsy i chcesz, aby pięknie prezentowały się przez długi czas, należy odpowiednio o nie zadbać. Przede wszystkim nie trzyj ich, postaraj się, jak najrzadziej je dotykać, a ponadto pamiętaj, aby nie nakładać na nie tuszu do rzęs. Jeśli zastosujesz się do przedstawionych rad, z pewnością wachlarz bez problemu utrzyma się przez cały dzień i wieczór. Pamiętaj jednak, że niezwykle istotne jest również zastosowanie odpowiedniego kleju. W dużym stopniu to także od niego zależy, jak długo utrzymają się sztuczne rzęsy. Z tego względu najlepiej sięgnąć po polecany produkt renomowanej marki.

Jak dbać o sztuczne rzęsy, aby nadawały się do kilkukrotnej aplikacji?

Jak dbać o sztuczne rzęsy?

Sztuczne rzęsy można założyć kilkukrotnie, pod warunkiem że nie straciły one swojego pierwotnego kształtu. Wystarczy usunąć z nich stary klej, aby nadawały się do ponownego użytku. Jednak, żeby nie utraciły swojej formy, trzeba o nie dobrze dbać. Sztuczne rzęsy nie lubią kontaktu ze zbyt wysokim powietrzem. Źle znoszą również kontakt z zalotką. Mogą zostać uszkodzone także przez zbyt intensywne pocieranie. Jeśli chcesz utrzymać je w świetnym stanie, zrezygnuj z nakładania na nie maskary i oleistych kosmetyków, a także ogranicz ich kontakt z wodą. Pamiętaj, aby na noc je ściągnąć, gdyż podczas snu możesz je nieświadomie uszkodzić. Ponadto przechowuj sztuczne rzęsy w pojemniczku, aby nie były narażone na kurz i inne zanieczyszczenia.

Artykuły, które mogą Cię zainteresować: