Opinie o zwap.pl na Opineo.pl
  • Kategorie
  • Szukaj
  • Cążki, kopytka, radełka i dłutka do paznokci

Podstawą każdego udanego manicure jest przede wszystkim dobre przygotowanie płytki paznokcia oraz jej okolic. Bez tego nawet najpiękniejszy misternie wykonany wzór nie utrzyma się długo na płytce. Dlatego też w tej kategorii znajdują się wszystkie niezbędne akcesoria do przygotowania okolic paznokci do wykonania nowego manicure. Bardzo duże znaczenie mają tutaj sprzęty do opracowania skórek, takie jak cążki i radełka do paznokci. Dzięki nim cały proces przygotowawczy przebiega o wiele szybciej, dlatego też cały manicure wraz z dopasowaniem koloru i wyborem nowego wzoru może trwać krócej.

Profesjonalne cążki do paznokci 

Usuwanie skórek jest zdecydowanie jednym z najpopularniejszych sposobów na przygotowanie okolicy płytki paznokcia do nowego manicure. Całkowite usunięcie skórki aż do jej ponownego wzrostu jest możliwe tylko przy użyciu specjalnego akcesorium w postaci cążek do paznokci. Jest to specjalnie wyprofilowane narzędzie, swoim pierwotnym kształtem przypominające trochę klasyczne nożyczki. Podstawową różnicą jest jednak zakrzywienie, ułatwiające dotarcie do trudno dostępnej przestrzeni między skórą właściwą a płytką paznokcia. To właśnie tam znajduje się skórka, którą przy odpowiedniej pielęgnacji można dość łatwo usunąć. Gdy tylko odsunięcie skórki przy pomocy kopytka do paznokci nie zdaje egzaminu, można pokusić się o użycie cążek do paznokci. Jeśli są one wykorzystywane poprawnie, cały proces nie zajmuje wiele czasu, jednocześnie szybko przynosząc oczekiwane efekty. Cążki do paznokci stosowane są zarówno przez specjalistów w salonach kosmetycznych, jak i wielbicieli samodzielnego robienia manicure w zaciszu domowym.

Radełka do paznokci do odsuwania skórek 

Alternatywą dla całkowitego wycinania skórek może być ich proste odsuwanie przy użyciu specjalnego dłutka do paznokci. Tę metodę najczęściej wybierają przede wszystkim początkujący, szczególnie jeśli samodzielnie wykonują swój manicure w domu. Radełko do paznokci w użyciu nie wymaga tak dużej precyzji jak cążki, dlatego jego zastosowanie jest dużo łatwiejsze. Należy jednak jednocześnie pamiętać, aby zachować dużą dozę ostrożności. Z uwagi na szczególną budowę niewłaściwie używane dłutka do paznokci mogą działać na szkodę skórek i samej płytki. Podczas odsuwania skórek każdy ruch należy wykonywać ostrożnie i z wyczuciem, nie spiesząc się zbytnio na samym początku.

Kopytka do paznokci - dopasowane do szczególnych potrzeb 

Po opanowaniu tego, w jaki sposób odpowiednio korzystać z radełka do paznokci, można cieszyć się z licznych zalet korzystania z takich narzędzi przeznaczonych do manicure. Z pewnością najważniejszą z nich jest delikatność takiego sposobu. Gdy istnieją jakiekolwiek przeciwwskazania do całkowitego wycinania skórek za pomocą cążek do paznokci, dobrze jest wykorzystać sprzęty do ich odsuwania. Dobrze odsunięte skórki nie są widoczne, więc możliwe jest dotarcie pędzelkiem z lakierem aż do końcowej krawędzi płytki. Efektem jest piękny i dopracowany w najmniejszych szczegółach manicure.