Tipsy to wciąż ciekawa alternatywa dla paznokci hybrydowych czy żelowych. Wiele pań decyduje się na wykorzystanie takiego rozwiązania głównie ze względu na wygodę, jako że przygotowanie stylizacji z wykorzystaniem tipsów nie jest szczególnie czasochłonne. Nie zawsze jednak wiadomo, jak samodzielnie ściągnąć tipsy, dlatego poniżej tłumaczymy, jak wygląda proces ściągania takiej stylizacji.

Jak ściągnąć tipsy i czym się one charakteryzują?

Tipsy to cienkie, sztuczne nakładki przeznaczone do aplikacji na naturalną płytkę paznokci. Wykonane z akrylu, żelu lub
innych tworzyw sztucznych, zachowują wytrzymałość niezależnie od panujących warunkach. Tipsy stosuje się, aby przedłużyć paznokcie i wzmocnić je, zwłaszcza gdy są one krótkie, łamliwe i osłabione. Zastosowanie tipsów sprawia, że naturalną płytkę paznokcia ochrania specjalna warstwa, która chroni je przed uszkodzeniami.

Jak ściągnąć tipsy plastikowe i jak je założyć?

Naturalne paznokcie należy odpowiednio przygotować do założenia tipsów. W pierwszej kolejności należy je oczyścić i usunąć ewentualne pozostałości lakieru, jeśli wcześniej została wykonana jakaś stylizacja. Na tym etapie można również paznokcie skrócić i wyszlifować. Należy wybrać tipsy w odpowiednim rozmiarze, które dopasowują się do naturalnej płytki. Istnieje bardzo duża dowolność, jeśli chodzi o wybór kształtu - istnieją tipsy kwadratowe, w kształcie migdału lub okrągłe. Tak przygotowane tipsy przykleja się do paznokci za pomocą specjalnego żelu lub kleju. Należy nałożyć tips na paznokieć, a następnie delikatnie docisnąć, pozwalając mu się dopasować. Po przyklejeniu wszystkich tipsów można je delikatnie zmatowić, a także poprawić kształt.

Jak ściągnąć tipsy na klej

jak ściągnąć tipsy?

Przed rozpoczęciem usuwania tipsów należy przygotować wszystkie niezbędne narzędzia, takie jak pilniczek lub frezarka, folia aluminiowa, waciki, cążki do skórek i aceton. Po dokładnym oczyszczeniu powierzchni tipsów, należy usunąć ewentualne ozdoby, jakie zostały wcześniej wykorzystane w ramach stylizacji. Zmatowienie powierzchni tipsów za pomocą pilnika pozwala usunąć wierzchnią warstwę. Waciki nasączone acetonem należy przyłożyć do paznokci, następnie owinąć każdy paznokieć folią aluminiową. W taki sposób warto poczekać około 15 minut - taki czas pozwoli na rozpuszczenie kleju znajdującego się pod tipsami. Po upłynięciu tego czasu i zdjęciu folii można spróbować usunąć tipsy, pomagając sobie cążkami lub pęsetą. Nie wolno jednak odrywać tipsów na siłę, nawet jeśli klej jeszcze się nie zmiękczył, ponieważ w ten sposób można uszkodzić naturalną płytkę paznokcia.

Jak samodzielnie ściągnąć tipsy - pielęgnacja po ściągnięciu

Po usunięciu wszystkich tipsów należy przejść do pielęgnacji, dzięki której zregeneruje się paznokcie, a także dłonie. Dobrym nawykiem jest zastosowanie specjalnego olejku do skórek, który pozwoli odżywić wysuszoną skórę. Mając więcej czasu, warto również zastosować małe spa dla dłoni - z pewnością przyniesie ono pozytywne efekty.

Artykuły, które mogą Cię zainteresować: