Tipsy to wciąż ciekawa alternatywa dla paznokci hybrydowych czy żelowych. Wiele pań decyduje się na wykorzystanie takiego rozwiązania głównie ze względu na wygodę, jako że przygotowanie stylizacji z wykorzystaniem tipsów nie jest szczególnie czasochłonne. Nie zawsze jednak wiadomo, jak samodzielnie ściągnąć tipsy, dlatego poniżej tłumaczymy, jak wygląda proces ściągania takiej stylizacji.

Jak ściągnąć tipsy i czym się one charakteryzują?

Tipsy to cienkie, sztuczne nakładki przeznaczone do aplikacji na naturalną płytkę paznokci. Wykonane z akrylu, żelu lub
innych tworzyw sztucznych, zachowują wytrzymałość niezależnie od panujących warunkach. Tipsy stosuje się, aby przedłużyć paznokcie i wzmocnić je, zwłaszcza gdy są one krótkie, łamliwe i osłabione. Zastosowanie tipsów sprawia, że naturalną płytkę paznokcia ochrania specjalna warstwa, która chroni je przed uszkodzeniami.

Jak ściągnąć tipsy plastikowe i jak je założyć?

Naturalne paznokcie należy odpowiednio przygotować do założenia tipsów. W pierwszej kolejności należy je oczyścić i usunąć ewentualne pozostałości lakieru, jeśli wcześniej została wykonana jakaś stylizacja. Na tym etapie można również paznokcie skrócić i wyszlifować. Należy wybrać tipsy w odpowiednim rozmiarze, które dopasowują się do naturalnej płytki. Istnieje bardzo duża dowolność, jeśli chodzi o wybór kształtu - istnieją tipsy kwadratowe, w kształcie migdału lub okrągłe. Tak przygotowane tipsy przykleja się do paznokci za pomocą specjalnego żelu lub kleju. Należy nałożyć tips na paznokieć, a następnie delikatnie docisnąć, pozwalając mu się dopasować. Po przyklejeniu wszystkich tipsów można je delikatnie zmatowić, a także poprawić kształt.

Jak ściągnąć tipsy na klej?

Przed rozpoczęciem usuwania tipsów należy przygotować wszystkie niezbędne narzędzia, takie jak pilniczek lub frezarka, folia aluminiowa, waciki, cążki do skórek i aceton. Po dokładnym oczyszczeniu powierzchni tipsów, należy usunąć ewentualne ozdoby, jakie zostały wcześniej wykorzystane w ramach stylizacji. Zmatowienie powierzchni tipsów za pomocą pilnika pozwala usunąć wierzchnią warstwę. Waciki nasączone acetonem należy przyłożyć do paznokci, następnie owinąć każdy paznokieć folią aluminiową. W taki sposób warto poczekać około 15 minut - taki czas pozwoli na rozpuszczenie kleju znajdującego się pod tipsami. Po upłynięciu tego czasu i zdjęciu folii można spróbować usunąć tipsy, pomagając sobie cążkami lub pęsetą. Nie wolno jednak odrywać tipsów na siłę, nawet jeśli klej jeszcze się nie zmiękczył, ponieważ w ten sposób można uszkodzić naturalną płytkę paznokcia.

Jak samodzielnie ściągnąć tipsy - pielęgnacja po ściągnięciu

Po usunięciu wszystkich tipsów należy przejść do pielęgnacji, dzięki której zregeneruje się paznokcie, a także dłonie. Dobrym nawykiem jest zastosowanie specjalnego olejku do skórek, który pozwoli odżywić wysuszoną skórę. Mając więcej czasu, warto również zastosować małe spa dla dłoni - z pewnością przyniesie ono pozytywne efekty.

Artykuły, które mogą Cię zainteresować: