Opinie o zwap.pl na Opineo.pl
KUPUJ BEZ LOGOWANIA !!!

Jak myć włosy syntetyczne?

2023-12-13 08:27:00
Jak myć włosy syntetyczne?

Włosy syntetyczne to sztuczne włókna stworzone z różnych materiałów syntetycznych, tj. np. polimer, akryl, poliester czy modakryl. Są one produkowane w sposób, który imituje strukturę naturalnych włosów. Tworzy się je w wieloetapowych procesach chemicznych i technologicznych. Włókna syntetyczne są współcześnie wykorzystywane do produkcji peruk, przedłużeń, a także w szeroko pojmowanej dziedzinie modowej, np. do tworzenia różnego rodzaju fryzur i dodatków do stylizacji włosów. Jak myć sztuczne włosy, aby na długo zachowały swój kolor i strukturę? Jakie produkty mogą negatywnie wpływać na jakość włosia syntetycznego?

Jak myć włosy syntetyczne? – najważniejsze informacje o pielęgnacji sztucznych włosów

Włosy z materiałów syntetycznych charakteryzują się trwałością koloru, co oznacza, że doskonale utrzymują swój koloryt i nie są podatne na działanie warunków atmosferycznych czy wilgotności. Sztuczne włókna mogą być łatwe w pielęgnacji, ponieważ nie wymagają częstego mycia. Nie oznacza to jednak, że w przypadku ich noszenia, możemy całkowicie odpuścić ich pielęgnację. Włosy syntetyczne są zwykle mniej elastyczne od naturalnych włosów i bardziej podatne na uszkodzenia mechaniczne, takie jak np. zbyt wysoka temperatura podczas stylizacji czy intensywne rozczesywanie. Ich właściwości zależą od rodzaju materiału, z którego są wykonane, dlatego istnieje wiele różnych rodzajów włókien syntetycznych dostosowanych do różnych zastosowań.

Jak myć syntetyczne włosy?

jak myć włosy syntetyczne

Nie ulega wątpliwości, że mycie włosów syntetycznych różni się od mycia naturalnych włosów ze względu na specyfikę materiału, z którego są wykonane. Myjąc włosy syntetyczne, należy postępować delikatnie, aby zachować ich jakość i wygląd. Rozczesując je przed myciem za pomocą grzebienia o szerokich ząbkach, powinniśmy zadbać o usunięcie splątanych pasm. Następnie w ciepłej wodzie z łagodnym szamponem delikatnie namaczamy włosy, unikając nadmiernej siły czy intensywnego tarcia, które mogłyby uszkodzić strukturę włókien. Po umyciu dokładnie wypłukujemy delikatny szampon z włosów, aby mieć gwarancję, że na włóknach nie pozostaną żadne resztki detergentu.

Odsączenie sztucznych włosów za pomocą ręcznika jest kluczowe, jednak starajmy się robić to bardzo delikatnie. Na końcu pozostawiamy włosy do naturalnego wyschnięcia na powietrzu, unikając używania suszarki czy innych urządzeń grzewczych, ponieważ wysoka temperatura może uszkodzić materiał syntetyczny. Wszystkie te kroki mają na celu zachowanie trwałości i dobrego stanu włosów syntetycznych.

Jak myć sztuczne włosy? – delikatne szampony

Przy pielęgnacji sztucznych włosów powinnyśmy wykorzystać wyłącznie łagodne kosmetyki przeznaczone do włókien syntetycznych. Niektóre produkty dedykowane do tego typu włosia mają specjalne formuły, które pomagają w utrzymaniu ich struktury i koloru. Ważne jest również, aby nie czesać i nie modelować mokrych włosów syntetycznych, ponieważ mogą one łatwiej ulegać uszkodzeniom. Uszkodzone włókno syntetyczne nie wróci już do pierwotnego kształtu.

Autor: